Historie GSR

30. prosince 2008 v 17:55 | Anička |  GSR Others
Napadlo mě, že sepíšu všechny podle mě důležité události ve vývoji tohoto vztahu.Tak tady jsou.Všechno to vlastně začalo smrtí Holly Gribbsové.Grissom jí přijal do týmu jako novou posilu, jenomže hned při prvním případu jí postřelili a ona pak v nemocnici zemřela.Po této smutné události musel Grissom najít někoho jiného a jeho jasnou volbou byla Sara Sidle.Se Sarou se poprvé setkal na svém semináři v San Francisku, kde byla jeho "hvězdnou žačkou". Bylo mu jasné, že to bude kriminalistka, pro kterou je její práce i koníčkem.
jejich první setkání je na místě činu, kdy Grissom a jeho tým simulují skok z budovy.Grissom to komentuje a za ním se objeví Sara a zeptá se: "A ty bys neskočil?"
Grissom se usměje a řekne: "Ani se nemusím otáčet.Sara Sidle."
Poté představí Saru i ostatním z týmu (S některými z nich si sice nejprve nepadnou do oka, to se ale časem změní a z nich se stane perfektní tým).
Sara si pomalu zvyká na všechny hrůzy, se kterými se každý den potkává, pokud jde ovšem o násilí na ženách, je nelítostná.Toho si Grissom všiml, když vyšetřovali případ ženy zastřelené pravděpodobně jejím manželem.Sara se neudržela a pohádala se s ním, přičemž jí Grissom musel krotit, aby neudělala nějakou neuváženost.V tuto chvíli ještě nevěděl, pročto Sara udělala.
Grissom se nespletl, když si myslel, že Sara buse mít svou práci ráda.Dokonce jí při jednom případu musel přemlouvat, aby šla domů, Sara to ale odmítla a dál hledala stopy k vyřešení případu.
V první sérii seriálu se se Grissom se Sarou pomalu sbližují, ovšem na nic vážného to nevypadá.
Ve druhé sérii se objevuje sympatický záchranář Hank Peddigrew.Hankovi se Sara libí a ani ona nevypadá, že by jí byl Hank vadil.Postupem času se sblíží a začínají spolu chodit.Z tohoto vztahu není Grissom zrovna nadšený, nemůže ale nic dělat.S Hankem se Sara rozchází poté, co zjišťuje, že má přítelkyni.V této sérii se také Grissom seznámí s Lady Heather, ženou, která Grissoma okouzlí.Ale kromě jedné společně strávené noci mezi nimi není nic jiného, než čísté přátelství.
Znovu roste náklonost mezi sarou Grissomem, což je vidět, když Sara prohlíží prostěradlo a požádá Grissoma, aby jí chytil, aby zjistili, co znamená tvar některých skvrn od krve.Tento okamžik plný napětí a jiskření ale skončí ve chvíli, kdy Sara zavede řeč na povýšení.Jiskření mezi nimi pak na delší chvíli vyprchalo až do závěru čtvrté série.
Celý tým vyšetřoval vraždu ženy, která se velmi podobala Saře.Grissoma tento případ pohltil.Často si představoval místo mrtvé Saru.Že něco není v pořádku, si všimnl i jeho tým.Grissom nespal ani nejedl, jen pořád hledal vraha.Nakonec zjistili, kdo ženu zabil.Když ho Grissom vyslíchal, pokázal na jistou podobnost mezi nimi a to tu, že oba měli možnost žít s mladší ženou, ale ani jeden se nedokázal dostatečně odpoutat od práce.Grissom netušil, že Sara sledovala výslech a slyšela jeho zpověď.
Sara se snaží odolat neúspěšnému povýšení a možná i neúspěšného vztahu s Grissomem za pomoci alkoholu.Když Saru přivezli na stanici, kvůli řízení pod vlivem alkoholu, Grissom neváhal a přijel pro ní.Přišel na stanici, posadil se vedle Sary, chytil jí za ruku a řekl, že jí odveze domů.
Po této události se snaží Grissom promluvit si se sarou, což se mu nakonec povede.Při tomto rozhovoru Saru opustí všechny naděje na případný vztah s Grissomem.
Poté Byla Sara podminečně odsouzena za pohrdavé chování vůči Ecklimu a Catherine.Grissom se odhodlal navštívit jí doma a zeptat se, co se stalo.Sara mu nejdříve nechce nic říct, pak ale povolí a všecno mu řekne.O tom, jak její matka zabila jejího opilého a vulgárního otce a Sara pak šla do dětského domova.V tuto chvíli Grissom pochopí, proč Sara nenávidí násilí na ženách.Když to Sara Grissomovi dopověděla, rozplakala se.Grissom jí chytil za ruku a snažil se jí utišit.
Po tomto rozhovoru šel Grissom za Eckli a řekl mu, že Saru nevyhodí, že jí potřebuje.Eckli byl naštvaný, nicméně povolil.
Začínající vztah Grissoma se Sarou lehce narušila Sofia Curtis, Grissom ale nepodlehl jejímu šarmu a dál se zajímal o Saru.
Další důležitý okamžik nastal, když Grissom a Sara vyšetřovali vraždu pacienta psychiatrické léčebny.Při vyšetřování neuhlídali jednoho pacienta a ten z nějaké divné pohnutky chtěl Saru zabít.Když se Grissom bezmocně díval přes zamčené dveře, jak drží Saře u krku ostrý předmět, v jeho očích byl strach.Strach o milovaného člověka.Tady asi jejich vztah začíná.
V šesté sérii se znovu objevuje Lady Heather, ale vzhledem událostem mezi se mezi nimi nic nestane.
Ke konci série dojde u Grissoma a Sary k nádhernému očnímu kontaktu.
Uplně na konci pak Grissom vypráví jak by chtěl umřít a přitom leží na posteli.Pak přijde k posteli Sara, lehne si k němu a řekne: "Ještě nejsem připravená říct sbohem."
V sedmé sérii je už jasné, že jsou spolu, pořád to však nikomu neřekli.Grissom je pozorný, jak jsme se mohli přesvědčit, když Saře přinesl její oblíbený veggieburger.
Tým uřž asi začíná něco tušit, protože když se Eckli ptá sary, co si myslí o jejím a Grissomově případu, Odpovídá: "Souhlasím s Grissomem." na což Eckli reaguje slovy: "Jistě, jak jinak."
Sara na něj nevěřícně kouká a zamumlá: "Ne."
U dalšího případu vzpomíná Sara na jejich první setkání.Sara říká, že si o Grissomovi myslela, že je nudný.
Konečně přichází aspoň náznak toho, že spolu jsou, když se Sara Grissoma zeptá při řešení případu: "Řekla jsem něco špatně?" a Grissom odpovídá: "Ne, drahá."
Pak ale Grissom musí na měsíc odjet.Když se loučí se Sarou, dodá: "Budeš mi chybět." Sara na to nic neříká, jen stojí a smutně sleduje, jak Grissom odchází.
Když je Grissom pryč, pošle Saře balíček.V něm je kukla motýla a...a nic jiného.Sara vypadá trochu zklamaně.
Po čase píše Grissom Saře dopis, ale nevypadá, že by ho chtěl poslat.Do dopisu napíše také nádherný Shakespearův sonet č.47.
Konečně se Grissom vrací.Všiml si, že Sara dala kuklu do jeho kanceláře a sara mu řekla, že si myslí, že tam jsou ideální podmínky.Sara už odchází, ale grissom na ní ještě křikne: "Uvidíme se později?"Sara odpovídí, že ano.
Později vidíme saru u Grissoma v koupelně, s břitvou v ruce, jak se ptá : "Věříš mi?" a Grissom na to: "Důvěřuji."
Když jednou pracují na případu, povídají si o placeném sexu.Sara se ptá: "Ty jsi nikdy neplatil za sex?" Grissom odpovídá: "Neplatil. Shledávám celý nápad velmi bezútěšný." "Vážně? Jakto?" "Sex by měl poskytnout možnost lidského spojení, ale sex za peníze je pravým opakem. Pro mě je sex bez lásky nesmyslný. Dělá tě to… smutným." říká Grissom. Sára odpovídá s úsměvem. "Dobře, jsem si celkem jistá, že já tě smutným nedělám." a Grissom říká "Ne, ty mě děláš šťastným."
Pak konečně vidíme Saru s Grissomem ve společném bytě.Nejdříve se koukají na televizi, potom se jde Grissom věnovat svým miniaturám a Sara najde jeho dopis založený v knize.Vyndá ho přečte si ho.
Bohužel se znovu objevuje Lady Heather a Sara evidentně žárlí.Grissom se jí to pokusí vysvětli, ale nenajde ta správná slova.
Dostáváme se na konec série.Saru unese psychicky narušená Natalie a celý tým jí hledá.Nikdo neví, jestli je živá.Snad jen kvůli tomu únosu Grissom všem přizná, že Saru miluje.Pak zjistí, že je někde v poušti.Rozjedou se tam.Dlouho jí nemůžou najít a Grissom je opravdu zoufalý.Konečně Nick zahlédne odraz sklíčka zrcátka, které si s sebou Sara vzala.Saru naloží do vrtulníku a grissom letí s ní.Při cestě do nemocnice jí chytne za ruku.Sara otvírá oči a první, co psatří je Grissomova jmenovka na vestě.Po tomto pohledu už se Sara cítí v bezpečí.
Grissomovo přiznání se samozřejmě neobejde bez následků.
O jejich vztahu se dozví Eckli.Podle něj a podle laboratorních pravidel spolu nesmí pracovat dva lidé, kteří spolu mají intimní vztah.Když se ptá Sary, jak dlouho už trvá jejich vztah, řekne mu, že dva roky.
Pak se ale zeptá Grissoma a ten řekne, že devět.Eckli se naštve a řekne, že se měli domluvit.
Když to Grissom potom v autě vypráví Saře, rozesměje se.Pak si chvíli povídají.Sara se snaží Grissoma přemluvit, aby jí nechal přejít na odpolední směnu.
Pak se jdou podívat za ostatními , jak jezdí na motokárách.Sara přesvědčí Grissoma, aby se šel taky svést a tak Grissom po chvlice přemlouvání opravdu jde.Sara se na ně dívá a pomalu se jí ztrácí úsměv z tváře.
Pak nastává jeden z nejhezčích okamžiků.Sara s Grissomem jsou u včelího úlu.Saru píchne včela do ruky a když jí Grissom vyndavá žihadlo, požádá Saru o ruku.Sara úžasem oněmní, pak se rozesměje a řekne ano.Poprvé se políbí, ovšem jen přes ochrané masky.
Sara se v práci necítí nejlépe a rozhodne se pro radikální krok-odchod z Vegas.Grissom netuší, co chce udělat, ani když k němu Sara přijde a bez jediného slova ho přede všemi políbí.Pak odejde, také bez vysvětlení.Grissom se za ní kouká a neví, co se děje. To zjistí vzpápětí, když se jde na recepco zeptat, jestli někdo neví, kde Sara je.Judy mu dá dopis od ní, ale kde je, to prý neví.
Grissom jde do kanceláře a dopis si přečte.Nemůže uvěřit tomu, že Sara skutečně odjela.
V deváté sérii se Sara do Vegas vrací, aby Grissoma podpořila na pohřbu jejich kolegy Warricka Browna.Po pohřbu je Sara u Grissoma.Grissom chce, aby Sara zůstala.Ta ale říká, že nemůže.Navrhuje Grissomovi,aby odešel s ní.Ten odmítá.Při jednom rozhovoru si uvědomí, že jejich vztah uvadá.Sara pak odjíždí.Sama.Grissom potom hledá útěchu u Lady Heather.

To je zatím vše.Myslím, že všichni netrpělivě očekáváme, jak to se Sarou a s Grissomem dopadne.Já osobně doufám v happy end.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | E-mail | 30. prosince 2008 v 18:00 | Reagovat

toje tak hezky napsané, že už tam chybí je ten štastný konec :-)

2 Anička (webmaster) Anička (webmaster) | E-mail | Web | 30. prosince 2008 v 18:09 | Reagovat

Děkuji...s tím šťastným koncem bohužel nic neudělám...

3 melonka melonka | Web | 30. prosince 2008 v 18:52 | Reagovat

pěkně jsi to zhrnula¨, četla jsem to a vybavovala si všechny scény..a jestli to bude šťastnej konec, tak to se možná už dozvíme 15 ledna  x(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama